Živé bylinky a rastlinky v kvetináčoch, celý sortiment

Hlavným cieľom a náplňou nášho obchodu je zviditeľniť a dostať viac do popredia zdraviu prospešné bylinky a rastlinky, ako alternatívu k zdravému životnému štýlu.

Našou ústrednou myšlienkou je ponúkať predovšetkým rastliny, bylinky a pre človeka prospešné rastlinky, ktoré si sami rozmnožujeme v miestnych, teda domácich podmienkach a nepoužívame priemyselné hnojivá a umelé prisvetľovanie k tomu, aby rastlinky predčasne a neprirodzene...

dospeli a mohutneli. Konzumujeme ich a preto je pre nás neprípustné, aby sme ich drasticky "rýchlili". Tak ako všetko chce svoj čas, tak aj bylinky si ho zaslúžia...smiley

Liečivé rastliny, liečivky, bylinky sa konečne tešia čoraz väčšej popularite, čomu sa my v „Bylinkyplus s.r.o.“ úprimne tešíme. Obsahujú prospešné látky, ktoré sú významné pre naše zdravie. Ale je potrebné byť aj obozretní , lebo mnohé liečivé rastliny sú aj jedovaté, preto s nimi treba zaobchádzať opatrne a pri požívaní neprekračovať odporúčané množstvá. Bylinky sa používajú  ako čerstvé, sušené alebo inak spracované. Podľa účinku sú vhodné na prípravu čajov, nálevov, odvarov, obkladov alebo na výplachy, tinktúry a pod. Pri závažných ochoreniach je lekárska pomoc nevyhnutná a obmedziť sa v takýchto prípadoch na liečenie svojpomocne môže byť životu nebezpečné. Rady a odporúčania, s ktorými sa stretneme na týchto stránkach, teda v žiadnom prípade nemajú nahradiť lekára. Ich cieľom je skôr prevencia rôznych ochorení, rozšírenie všeobecných vedomostí a informovanie o význame prírodných liečivých síl, aby si čitateľ v prípade potreby mohol sám pomôcť jednoduchými a prirodzenými prostriedkami.

Nezáleží na tom, či máme veľkú záhradu, terasu, balkón alebo parapet. Bylinkové záhrady a záhradky si môžeme vytvoriť kdekoľvek len chceme. Keď sa obklopíme nádherne voňajúcimi rastlinami, koreninami a bylinami, tak pre svoje okolie budeme symbolizovať prírodu, ktorá odjakživa sprevádzala našich predkov. Príroda, o ktorú ak sa správne staráme, sa postará aj o nás smiley Či už ako liek na jednoduché neduhy, ako aromatický doplnok do kuchyne alebo ako upokojujúci, voňavý dekoračný prvok. Bylinky v kvetináči su aj vďačný a ideálne darček pre nám milých ľudí. Bylinky vďaka prírode a nám máme takto na dosah ruky a už len stačí sa ich dotýkať, trieť ich, ovoňať ich, či ochutnať... Sme tu pre Vás heart.

Zoradiť podľa:
Zobraziť:

3,50€

button_quickview

ALCHEMILKA OBYČAJNÁ, PASIENKOVÁ Alchemilla monticola L., Alchemilla xanthochlora Rothm. (A. vulgaris L.) -  rastlinka v kvetináči   Latinský názov pochádza z arabského označenia alchýmie, ktoré ..

button_quickview

13,50€

button_quickview

Aloe stromovitá – (Aloe arborescens, L.) /rastlinka v kvetináči          3 ročná   Čeľaď: asfodelovité - (Asphodelaceae)   Aloe stromovitá (Aloe arborescens) je druh sukulentnej..

button_quickview

30,10€

button_quickview

Listy ALOE VERA – odrezané, čerstvé listy z 3 ročnej aloe vera, aloe pravá - cca 0,5 kg   Aloe vera – čerstvé listy   List odstrihnutý, odrezaný od materskej rastliny má trvanlivosť cc..

button_quickview

25,50€

button_quickview

Aloe, Aloa pravá - (Aloe vera  L.) /rastlina v kvetináči  3 ročná    Čeľaď:  asfodelovité (Asphodelaceae), staršie: čeľaď ( Aloaceae alebo Liliaceae)   Aloe vera čiže aloa pravá je rast..

button_quickview

3,20€

button_quickview

Arnika americká-(Arnica chamissonis L.) / rastlinka v kvetináči   Čeľaď: Asteraceae – astrovité   Arnica chamissonis pochádza zo Severnej Ameriky a keďže má veľmi podobné liečivé účink..

button_quickview

9,90€

button_quickview

Arónia čiernoplodá „NERO„ -(Aronia melanocarpa L.) / rastlina v kvetináči   Ľudové názvy : jarabina čierna, temnoplodec čierny   Arónia -  čierna jarabina je ženšen Strednej Európy..

button_quickview

3,10€

button_quickview

Barborka obyčajná "Variegata" (Barbarea vulgaris L.) / rastlina v kvetináči    Čeľaď: Kapustovité (brassicaceae L.) Barbarea vulgaris   Rozšírenie : Je žlto kvitnúca bylina - burina  ..

button_quickview

6,90€

button_quickview

Baza čierna–(Sambucus nigra L.) / živá rastlinka, bylinky v kvetináči    Čeľaď: Pižmovkovité (Adoxaceae).   Ľudové názvy :  čierna baza, psia baza, bez, biedza, pánbožkova apatieka. ..

button_quickview

4,20€

button_quickview

Bazalka Krymská divá - (Ocimum basalicum „Tauris“ L.)   Opis: Krymská bazalka sa tu vyskytuje voľne, má tu ideálne podmienky na svoj rast. V podmienkach svojej domoviny je vytrvalá a rozmnožu..

button_quickview

4,10€

button_quickview

Bazalka vytrvalá -  Ocimum " African Blue"   Čeľaď : hluchavkovité  (Lamiaceae)   Ocimum " African Blue" - bazalka vytrvalá Dobrá správa pre milovníkov bazalky - tento druh je kríže..

button_quickview

4,10€

button_quickview

Bazalka vytrvalá - Ocimum selloi " Green Pepper " zelená paprika    Čeľaď : hluchavkovité  (Lamiaceae)   Vytrvalá bazalka "zelená paprika" je novinka medzi bazalkami. Pestujeme ju ako ..

button_quickview

4,10€

button_quickview

Bazalka vytrvalá-Ocimum "kilimandscharicum" / rastlina v kvetináči   Čeľaď : hluchavkovité  (Lamiaceae)   Ocimum kilimandscharicum - bazalka vytrvalá "kilimandscharicum" Veľmi výraz..

button_quickview

4,50€

button_quickview

Betonika lekárska - (Stachys officinalis, syn. Betonica officinalis L.)  / rastlinka v kvetináči   Ľudové / ďalšie názvy: čistec, betonia, BETONIKA, bukvicová bylina, bukvica červená, čistec čer..

button_quickview

7,90€

button_quickview

Bobkový list - Vavrín pravý (Laurus nobilis L.) / rastlinka v kvetináči   Rozšíril sa odtiaľ do celého Stredomoria a pôvodné kultivary boli dokonca prirodzenou súčasťou subtropických lesov. Vavr..

button_quickview

5,10€

button_quickview

Brahmi - Bakopa drobnolistá, (bacopa monnieri L.)  / rastlinka v kvetináčiku    Táto bylina je známa tiež pod názvami brahmi, brihmi, brihmi-sak, jalanimba, nira-brahmi, nirubrahmi, nirbrahmi al..

button_quickview
Zobrazené 1 až 15 z 116 (8 stránok)