Náš príbeh

Sme radi keď sme zdraví a máme radi zdravie.

S bylinkami mám skúsenosti už od roku 1990, pretože už ako študent 1. ročníka strednej školy som pravidelne až do dospelosti každé leto brigádoval vo vtedajšej výkupni liečivých rastlín. ( Vtedajšia Slovakofarma Hlohovec). Tam som sa naučil mnohému o bylinkách. Nielen ako bylinky zbierať, ale aj to ako ich pestovať, sušiť , skladovať, no čo je najdôležitejšie pre mňa a moje okolie, je to, že som sa naučil aj o liečivých účinkoch jednotlivých rastlín.

Myšlienka mať obchod so zdravými vecami ma držala, motivovala raz viac, raz menej už od roku 2011. Občas to „nutkanie“ k rozbehnutiu obchodu bolo silnejšie a občas slabšie, ale stále bolo tu. Najskôr som v tom istom roku začal „pestovať“ a občas ľuďom ponúkať liečivé bylinky. Bol som rád, keď sa mi občas z dvora aj podarilo niečo predať. No hlavná myšlienka s bylinkami bola predovšetkým šíriť osvetu a propagovať prírodné spôsoby liečenia, nápravy zdravotných problémov nás ľudí.

Liečivým rastlinám som sa venoval ďalej predovšetkým v rámci rodiny a našej záhrady. No v roku 2011 som sa začal intenzívnejšie zaoberať myšlienkou, že bylinky by som mohol aj predávať a ľuďom tak odovzdávať moje vedomosti a skúsenosti, ktoré som sa o bylinkách naučil vo výkupni liečivých rastlín. Na moje veľké sklamanie som veľmi rýchlo zistil, že bylinky ma nedokážu uživiť... sad

Moje myšlienky dlho blúdili a zaoberali sa ďalej zdravými potravinami, bylinkami, zdravými nápojmi, všetkými možnými aj nemožnými zdravými „vecami“. Keďže sme rodom mlynárov a genetika nepustí, tak som premýšľal aj nad celozrnnými múkami, v rodine nám pribudol celiatik, čo bola ďalšia výzva zahrnúť do našej oblasti aj potraviny pre celiatikov. A takto dookola.

Bál som sa zariskovať, no stále som mal pocit, že musím niečo zmeniť, pretože pocit prázdnoty z mojej nečinnosti sa prehlboval. Prišiel rok 2019 a moje zásadné rozhodnutie, buď teraz, alebo nikdy.

Založil som si živnosť a všetko to, nad čím som dlhé roky len vo svojej fantázii premýšľal chcem postupne realizovať. S radosťou a odhodlaním makám na svojom sne každý deň. Mám nesmiernu radosť z komunikácie s ľuďmi, ktorí sa tiež zaujímajú o zdraviu prospešné veci. Je pre mňa naozaj zážitok byť ľuďom nielen k dispozícii so zdravými výrobkami, ale spôsobuje mi radosť vidieť a počuť ľudí ktorí veria v silu prírody. A presne pre týchto ľudí tu prírodaplus je.

Želám nám všetkým len to najlepšie blush