ALOE VERA – LISTY, odrezané, čerstvé listy z 3 ročnej aloe vera, aloe pravá - cca 0,5 kg

Naše vlastné, na Slovensku dopestované Aloe vera. Listy sú vždy odrezané tesne pred odoslaním. Všetky listy pochádzajú z 3 ročných rastlín ALOE VERA, mladšie rastliny neobsahujú toľko výživných látok.  POZOR !!!  Nejedná sa o rastlinu v kvetináči, ale o čerstvo odstrihnuté listy zo starších, trojročných, liečivých a vyhľadávaných rastlín.

  • 30,10€

Listy ALOE VERA – odrezané, čerstvé listy z 3 ročnej aloe vera, aloe pravá - cca 0,5 kg

 

Aloe vera – čerstvé listy

 

List odstrihnutý, odrezaný od materskej rastliny má trvanlivosť cca dva mesiace, keď ho máme v izbovej teplote.

Keď list narežeme, odkrojíme si z neho, tak jeho trvanlivosť je potom zhruba dva až tri týždne pri skladovaní v chladničke. Už extrahovanú dužinu je nutné spracovať do 3 – 4 dní. Nespracovanú dužinu je možné zmraziť. Zmrazenú dužinu odporúčame spotrebovať do dvoch mesiacov, pri dlhšom skladovaní sa účinné látky začnú vytrácať.

 

Upozornenie: Obchody, ktoré predávajú živé listy aloe vera aj počas zimných mesiacov (november - február) je potrebné spracovať rýchlejšie. Dôvodom sú časté dažďové prehánky na farme, v dôsledku ktorých listy obsahujú prebytok vody, čo skracuje ich trvanlivosť. No naše listy, keďže im regulujeme závlahu sami tento problém nemajú, snažíme sa aby mali v sebe čo najmenej prebytočnej vody.

 

Zvýšenie účinku čerstvých listov aloe vera:

Najvyššiu hodnotu liečivého účinku aloe dosiahneme tak, že list zabalíme do ľanového, bavlneného plátna a následne ešte do tmavého papiera, kľudne aj do novinového. Takto list aloe vera uložíme do spodnej časti chladničky. List spracujeme až desať dní po tom, čo takto v chladničke, v priestore na zeleninu necháme. Pozor, aby v priestore, v chladničke, kde list aloe vera uložíme, nebola na spodu nádoby voda, aby nám nezačal hniť. Ak je list aloe vera vystavený takýmto podmienkam, začne tvoriť tzv. záchranné látky. Po tomto procese obsahujú listy aloe vera obsahujú oveľa väčšie množstvo účinných látok, než čerstvo oddelené listy aloe od materskej rastliny.

 

Budeme veľmi radi, keď si viac o liečivých účinkoch, ktoré by sme na tomto mieste nemali publikovať prečítate na: https://www.prirodaplus.sk/zive-bylinky-a-rastlinky-v-kvetinacoch/aloa-prava-aloe-vera-l

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!