Aloe, Aloa pravá - (Aloe vera L.) 3 ročná

Aloe vera čiže aloa pravá je rastlina s výraznými hojivými účinkami. Je veľmi často využívaná ako v medicíne, tak v kozmetike.

  • 25,50€

Aloe, Aloa pravá - (Aloe vera  L.) /rastlina v kvetináči 

3 ročná 

 

Čeľaď:  asfodelovité (Asphodelaceae), staršie: čeľaď ( Aloaceae alebo Liliaceae)

 

Aloe vera čiže aloa pravá je rastlina s výraznými hojivými účinkami. Je veľmi často využívaná ako v medicíne, tak v kozmetike. Pochádza zo severnej Afriky a jej výhody poznali už staroveké civilizácie v Egypte a Grécku. Aloe je krásny okrasný sukulent, ktorý môžeme pestovať aj u nás.

 

Aloe vera - pestovanie

 

Aloe potrebuje suché, teplé až horúce prostredie. Miluje slnko ( no nie prudké a priame obedné )  a nenávidí prievan. Tiež jej stačí menej častá zálievka. Môžete ju pestovať v byte, na skalke, ale najlepšie sa jej bude dariť v skleníku. Rastie veľmi rýchlo a každý rok ju musíme presadiť.

 

Ak sa rozhodneme aloe sami pestovať, myslíme na to, že potrebuje slnko. Čo sa zeminy týka, preferuje skôr suchšie miesta, pokiaľ ju zasadíme tam, kde sa zhromažďuje voda, nebude sa jej to páčiť. Pôdu zvolíme piesčitú, taká bude dobre odvádzať prebytočnú vodu.

 

Pokiaľ ju budeme pestovať v kvetináči, necháme zeminu pred zálievkou úplne vyschnúť. Ak svoju aloe vysadíme vonku, nemusíme ju zalievať vôbec, postačí jej rosa a dážď. Hnojiť potrebuje len raz ročne, spravidla na jar.

 

Budeme veľmi radi, keď si viac o liečivých účinkoch, ktoré tu nesmieme publikovať prečítate na: 

https://www.rastlinkybylinky.sk

 

Upozornenie:

Už naši predkovia, ktorí boli múdri a nezaťažení súčasnou dobou odporúčali pri ťažkostiach či už žalúdočných, črevných, infekčných alebo akýchkoľvek bolestiach tela alebo duše požívať niekoľkokrát denne čaje, tinktúry, maceráty, odvary, oleje z liečivých bylín. Podľa aktuálnej európskej legislatívy sa však takéto odporúčania považujú za zdravotné tvrdenia, ktoré musia byť vedecky dokázané a nemôžu sa pri bylinných produktoch uvádzať. Napriek tomu, že účinky niektorých tradičných byliniek a plodov neboli preukázané vedeckými štúdiami, každý človek má možnosť riadiť sa vlastným úsudkom, zdravým sedliackym rozumom a radami svojich predkov...

Všetky vyššie uvedené tvrdenia sú len naše subjektívne názory, majú slúžiť len ako doplnkové informácie, nesmú nahrádzať liečbu predpísanú lekárom.

Údaje a informácie sme preberali z voľne dostupných zdrojov internetovej siete a vlastných skúseností .

Podľa aktuálnej legislatívy EÚ pri bylinkách a bylinných produktoch nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín - hoci sa konkrétne bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami dokázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

My v bylinkyplus.sk si však ctíme a vážime zdravý ľudský rozum a schopnosť nájsť si informácie o bylinách vo verejne prístupných zdrojoch, napríklad na:

https://www.rastlinkybylinky.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: aloe