Kalísia voňavá-(Callisia fragrans L.) 

Liečivé účinky má celá rastlina. Najčastejšie sa používajú listy a horizontálne podzemky. Kalísia má významné fytoterapeutické vlastnosti. Najviac účinných látok má rastlina, ktorá má deväť kolienok v horizontálnom podzemku.

  • 8,90€

Kalísia voňavá-(Callisia fragrans L.) / živé rastlinky, bylinky v kvetináči

 

Pôvod a pestovanie:

Kalísia voňavá je tropická rastlina, ktorá má rada teplo a vlhko. U nás sa pestuje ako izbová rastlina, pretože neznáša nízke teploty, ale z vlastnej skúsenosti viem, že pokojne vydrží do prvých ranných mrazíkov aj vonku. Potom ju musíme presťahovať dovnútra. Pozor na priame slnečné svetlo, došlo by k spáleniu listov. V zime stačí zalievať dvakrát týždenne, v lete ju zalievame podľa potreby - záleží aj na akom mieste ju pestujeme.

Rastlinu zasadíme do obyčajného záhradníckeho substrátu a hnojíme organickým hnojivom tak raz za mesiac.

 

Účinné látky:

Obsiahnuté látky v rastline sú veľmi koncentrované, preto je nutné dodržiavať dávkovanie. Najviac účinných látok má rastlina, ktorá má deväť kolienok v horizontálnom podzemku.

 

Účinnými látkami sú hlavne:

flavonoidy (kemferol a kvercetín), fytosteroly, gamalinolenová kyselina, alkaloidy, glykozidy,

polysacharidy, vitamín C, vitamíny radu B, selén, železo, bór, chróm, meď.

 

Liečivé účinky :

Liečivé účinky má celá rastlina. Najčastejšie sa používajú listy a horizontálne podzemky. Kalísia má významné fytoterapeutické vlastnosti.

 

Fytoterapeutickej účinky:

antioxidant

diuretikum

spamolitikum

 

Z hľadiska liečivých vlastností je to prírodná lekáreň. Kalísia voňavá je rastlina, ktorá si právom zaslúži názov zázračná. Rastlina má tak široké spektrum prospešných látok, že je použiteľná takmer na všetky choroby, a to v silnej účinnosti.

 

Budeme veľmi radi, keď si viac o liečivých účinkoch, ktoré tu nesmieme publikovať prečítate na:   www.rastlinkybylinky.sk

 

Vidíme, že výpočet chorôb, na ktoré sa dá použiť, je ohromujúci.

 

Nezabudnime, vždy používame listy aj odnože kalísie voňavej zo starších rastlín, ktoré majú najmenej 9 kolienok.

 

DôLEŽITÉ UPOZORNENIE: Tieto recepty nenahrádzajú lekársku starostlivosť. Odporúča sa vždy konzultácia s lekárom.

 

Upozornenie:

Už naši predkovia, ktorí boli múdri a nezaťažení súčasnou dobou odporúčali pri ťažkostiach či už žalúdočných, črevných, infekčných alebo akýchkoľvek bolestiach tela alebo duše požívať niekoľkokrát denne čaje, tinktúry, maceráty, odvary, oleje z liečivých bylín. Podľa aktuálnej európskej legislatívy sa však takéto odporúčania považujú za zdravotné tvrdenia, ktoré musia byť vedecky dokázané a nemôžu sa pri bylinných produktoch uvádzať. Napriek tomu, že účinky niektorých tradičných byliniek a plodov neboli preukázané vedeckými štúdiami, každý človek má možnosť riadiť sa vlastným úsudkom, zdravým sedliackym rozumom a radami svojich predkov...

Všetky vyššie uvedené tvrdenia sú len naše subjektívne názory, majú slúžiť len ako doplnkové informácie, nesmú nahrádzať liečbu lekárom.

Údaje a informácie sme preberali z voľne dostupných zdrojov internetovej siete a vlastných skúseností. 

Podľa aktuálnej legislatívy EÚ pri bylinkách a bylinných produktoch nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín - hoci sa konkrétne bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami dokázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

My v BYLINKYPLUS s.r.o. si však ctíme a vážime zdravý ľudský rozum a schopnosť nájsť si informácie o bylinách vo verejne prístupných zdrojoch, napríklad na: www.rastlinkybylinky.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: kalisia